Polityka cookies   
Konkurs - zdjęcie nagłówkowe

Konkurs


I Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Kocham Bieszczady"

Zapraszamy do udziału w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Kocham Bieszczady". Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Nowoczesne Bieszczady.

Kto może brać udział w konkursie?

Konkurs skierowany jest zarówno do profesjonalistów, jak i osób fotografujących amatorsko. Wiek i miejsce zamieszkania nie mają znaczenia.

Na jakie zdjęcia czekamy?

Konkurs ma trzy kategorie, w których można zgłaszać fotografie:

  1. a) Zwierzęta (owady, ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki).
  2. b) Krajobrazy (w tym zabytki).
  3. c) Wydarzenia (festiwale, spotkania, imprezy).

Każdy z uczestników może nadesłać łącznie maksymalnie 3 zdjęcia.

Czekamy na zdjęcia pokazujące Bieszczady ze wszystkimi zasobami jakie posiadają. Niech Wasze prace pokażą ich piękno i urok. Czy będą to zdjęcia długo wyczekane przy obiektywie czy uchwycona ciekawa sytuacja podzielcie się z nami Waszym spojrzeniem na Bieszczady.

Czekają cenne nagrody!

W I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Kocham Bieszczady " są do wygrania cenne nagrody.  

Główne nagrody to karty zakupowe - po 3 w każdej z trzech kategorii:  za I miejsce o wartości 300 zł,  za II miejsce o wartości 200 zł i za III miejsce o wartości 100 zł.

Laureaci oraz autorzy wyróżnionych przez Komisję konkursową zdjęć będą mogli podziwiać swoje prace na zorganizowanej w tym celu wystawie oraz być bohaterem kalendarza wydanego przez Stowarzyszenie.

Komisję konkursową tworzą profesjonalni fotograficy oraz przedstawiciele SNB.

Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia znajdą się w katalogu pokonkursowym, wydanym w formie kalendarza (na 2024 rok) oraz na planszach wystawowych, które będziemy eksponować na wystawie. Zdjęcia wykorzystamy też w materiałach promocyjnych Bieszczad.

Termin nadsyłania prac upływa z dniem 11.11.2023 roku.

Zdjęcia można przesyłać mailowo: biuro@nowoczesnebieszczady.pl , pocztą tradycyjną na adres: 38-700 Ustrzyki Dolne, Plac Chopina 9/11 lub dostarczyć osobiście na powyższy adres. Szczegóły w regulaminie konkursu dostępnym poniżej.

W wyniku wyboru komisji konkursowej zostanie wybranych 12 prac autorskich, które opublikowane będą w katalogu wystawowym w postaci wielostronicowym kalendarzu na rok 2024. Kalendarze zostaną wręczone laureatom w grudniu, reszta z 500 sztuk zostanie rozkolportowana wśród mieszkańców regionu. 

Prezentacja kalendarza, ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom odbędzie się w grudniu. Uroczysta wystawa, którą planujemy w lutym, odbędzie się w Centrum Dziedzictwa Kulturowego. O dokładnych terminach będziemy informować na naszych social mediach.

 

 

Do pobrania